Sporta spēles: 11 bezmaksas idejas sporta spēlēm un komandu izklaidēm

Šīs spēles un stafetes bērniem un jūsu uzņēmuma darbiniekiem padarīs priecīgas jebkuras korporatīvās ballītes, sporta spēles, vecpuišu un vecmeitu ballītes vai pilsētas svētkus. Dažas no stafetēm var rīkot iekštelpās, dažām nav vajadzīgs speciāls aprīkojums, un gandrīz visas var pielāgot jebkuram pasākuma tematam.

Izmēģiniet šīs 11 spēles paši, vai aiciniet mūsu pasākumu vadītāju, kas palīdzēs ieaust šīs spēles jūsu pasākumā vispārējā izklāstā.

  Zorb.lv pasākumu vadītājs radīs jautrību jūsu pasākumā un palīdzēs klātesošajiem sadedzināt nedaudz liekās enerģiju.

1

Olas un karotes stafete

Var spēlēt: telpās vai ārā

Aprīkojums: karotes (pa vienai katram spēlētājam), olas (reālas vai plastmasas, pa vienai katrai komandai)

Šajā stafetē piedalās divas komandas. Katrs spēlētājs saņem vienu karoti.

Katram komandas loceklim ir jāpārvieto ola uz karotes no starta līnijas līdz pagrieziena punktam un atpakaļ. Tad ola tiek nodota nākamajam komandas biedram.

Ja ola nokrīt, spēlētājam ir jāapstājas un jāpaceļ to ar karoti. Uzvar tā komanda, kas pirmā pabeidz stafeti.

Variācijas: ja vēlaties sarežģīt noteikumus, izmantojiet jēlas olas. Šajā versijā dalībniekiem būs jāaizsargā ola no sasišanas un saplaisāšanas visas stafetes laikā. Ja jums komandas ar lielu dalībnieku skaitu, var izspēlēt versiju, kurā katrai komandai ir viena vai divas rezerves olas.

Olu vietā var izmantot plastmasas bumbas, tenisa bumbiņas vai pat parastās monētas. Šādā gadījumā uz karotes var uzlikt nelielu monētu un censties neļaut tai nokrist stafetes laikā.

Lai palielinātu stafetes grūtības pakāpi, pievienojiet šķēršļus vai lieciet spēlētājiem lekt.

Pārģērbšanas stafete

Var spēlēt: telpās vai ārā

Aprīkojums: vairāki apģērbu gabali

2

Spēļu laukuma galā novietojiet divas drēbju kaudzes, viena katrai komandai.

Pirmais dalībnieks sasniedz savas komandas drēbju kaudzi, uzvelk visus apģērba gabalus virs sava parastā apģērba, tad skrien atpakaļ pie savas komandas, kur izģērbjas.

Tad nākamais spēlētājs atkārto procesu cik pēc iespējas lielākā ātrumā.

Variācijas: pirmais spēlētājs uzvelk tikai vienu apģērbu. Otrajam spēlētājam jāuzvelk gan šis apģērba gabals, gan vēl viens. Trešais spēlētājs uzvelk trīs apģērba gabalus utt.

3

Hula-hupa stafete

Var spēlēt: telpās vai ārā

Aprīkojums: viens vingrošanas riņķis vai sasieta virve katrai komandai

Sadaliet dalībniekus divās komandās.

Lieciet dalībniekiem sadoties rokās. Pakariet riņķi starp pirmo un otro spēlētāju. Dalībniekiem jāpārmet riņķis uz ķermeņa otru pusi, neatbrīvojot cita dalībnieka roku.
Uzvar ātrāka komanda.

Variācijas: komandas stāv rindā, nevis lokā.

Iemet monētu

Var spēlēt: telpās vai ārā

Aprīkojums: Tukšas olu kastes, bļodas un vismaz viens cents uz katru spēlētāja.

4

Atzīmējiet starta un finiša līniju. Sadaliet spēlētājus komandās. Novietojiet olu kārbas starp divām līnijām, pa vienai katrai komandai.

Apgriešanās līnijā novietojiet bļodu, kurā ir pietiekami daudz monētu, lai katram spēlētājam būtu vismaz viena monēta.

Pirmais spēlētājs no katras komandas noskrien līdz bļodai un paņem no tās vienu monētu. Tad spēlētājs skrien pie savas komandas olu kārbas un no vidukļa augstuma iemet monētu vienā no kārbas šūnām (iepriekš nolemiet, vai tiks dota otra iespēja, ja dalībnieks netrāpīs šūnā).

Spēle beidzas, kad viena komanda ir veiksmīgi piepildījusi visas savas olu kārbas šūnas.

Variācijas: samainiet monētas pret pupiņām vai citiem maziem priekšmetiem. Ja jums ir karotes, kas paredzētas olas un karotes stafetei, jūs varat apvienot abas stafetes, lai spēlētāji tajās nestu savas monētas vai citus priekšmetus.

5

Ūdens stafete

Var spēlēt: ārā

Izejmateriāli: spaini, krūzes, plastmasas glāzes vai sūkļi

 

Iedodiet katrai komandai plastmasas glāzi un novietojiet ūdens spaini uz starta līnijas. Vēl vienu tukšu spaini katrai komandai novietojiet uz finiša līnijas. Spēlētāji pēc kārtas piepilda savu glāzi no spaiņa pie starta līnijas un ielej to tukšajā spainī otrajā galā.

Spēle beidzas, kad vienas komandas spainis uz starta līnijas ir tukšs. Uzvar komanda ar lielāko ūdens tilpumu spainī uz finiša līnijas.

Variācijas: glāzes vietā izmantojiet lielu sūkli. Izveidojiet glāzes apakšējā malā caurumus un lieciet dalībniekiem nest to uz finiša līniju virs galvām.

Trīs kāju stafete

Var spēlēt: telpās vai ārā

Aprīkojums: garš auduma gabals, šalles vai galvas apsēji

6

Sagrupējiet dalībniekus grupās pa diviem vai ļaujiet katram izvēlieties sev partneri. Nostādiet katru pāri vienu pretī otram, sasieniet ar galvas apsēju, šalli vai auduma gabaliņam katra pāra iekšējas kājas, lai izveidotu kopēju “trešo kāju”.

Iezīmējiet starta un finiša līniju un sāciet stafeti! Katram trīskāju pārim ir maksimāli jāizmanto sadarbības un komunikācijas prasmes, lai pirmais nokļūtu līdz finiša līnijai.

Variācijas: kāju vietā var sasiet rokas. Padariet stafeti grūtāku, liekot pāriem aiznest līdz finišam kādu priekšmetu, piemēram, futbola bumbu vai ūdens spaini.

7

Gaisa balonu stafete

Var spēlēt: telpās vai ārā

Aprīkojums: piepūšamie baloni

Šī stafete ir piemērota bērniem, kas vecāki par 4 gadiem, jo jaunākus bērnus var sabiedēt sprāgstoša balona skaņa.
 
Sadaliet dalībniekus komandās un novietojiet tās vienā rindā. Katras komandas vadītājam iedodiet balonu. Viņam caur kājām ir jānodod balons spēlētājam, kas stāv aiz viņa. Otrs spēlētājs virs galvas nodod balonu nākamajam spēlētājam, līdz balons sasniedz pēdējo komandas dalībnieku.

Variācijas: izmantojiet ar ūdeni piepildītus balonus vai pludmales volejbola bumbas.

Krabju stafete

Var spēlēt: telpās (lielā sporta zālē ar paklājiem) vai ārā (vēlams uz zāliena)

Aprīkojums: nav

8

Pirms spēles uzsākšanas izskaidrojiet dalībniekiem, kā vajadzēs atdarināt krabja gaitu.
Nosēdieties uz grīdas / zemes. Noleciet rokas aiz sevis ar plaukstām uz leju un ar pirkstiem uz kāju pusi. Izplatiet ceļus. Pēdām vajadzētu pieskarties zemei.


Pacelieties no zemes, vienmērīgi sadalot svaru starp rokām un kājām. Mēģiniet ievilkt vēderu.

Šajā pozīcijā viņiem nāksies “skriet” uz priekšu, sākot kustību ar vienu roku un vienu pēdu uz priekšu, tad ar otru, un cenšoties saglabāt līdzsvaru un nepieskarties ar ķermeni zemei.

Pēc tam, kad spēlētāji ir sadalījušies komandās un iemācās krabju gaitu, iezīmējiet starta un finiša līniju un sāciet stafeti.

Variācijas: ja krabju poza ir pārāk sarežģīta jūsu grupai, varat mēģināt likt dalībniekus rāpot sānā vai uz ceļgaliem. Jūs varat arī izmantot radošu pieeju, īpaši mazu bērnu gadījumā, aicinot viņus atdarināt savu iecienītāko dzīvnieku (piemēram, zaķi-lēcēju vai pingvīnu).

9

Ķerras sacensības

Var spēlēt: ārā

Aprīkojums: nav

Vēl viena stafete, kas noteikti uzjautrinās auditoriju, ir ķerru sacīkstes. Iezīmējiet starta un finiša līniju, pēc tam sagrupējiet dalībniekus divās grupās (vai ļaujiet viņiem pašiem izvēlēties sev partneri).

Katrā pārī viens spēlētājs stāvēs un turēs aiz potītēm otro spēlētāju, kurš staigās uz rokām. Kopā viņiem pēc iespējas ātrāk jātiek līdz finiša līnijai. Kad finiša līnija ir sasniegta, spēlētāji mainās vietām un atgriežas starta līnijā. Uzvar tā komanda, kas pirmā atgriežas finišā.

Skriešana apavu kastēs

Var spēlēt: telpās vai ārā

Aprīkojums: divas apavu kastes katrai komandai

10

Sadaliet dalībniekus komandās. Pirmais spēlētājs no katras komandas iestājas apavu kastēs un slīd tajās uz apgriešanās punktu, tad atgriežas pie savas komandas. Uzvar tā komanda, kurā pēdējais spēlētājs atgriežas sākuma punktā pirmais.

Variācijas: pievienojiet spēles laukumam šķēršļus (piemēram, manevrēšanas konusus).

11

Jauktā stafete

Var spēlēt: telpās vai ārā

Aprīkojums: nav

Šīs stafetes noteikumi ir diezgan vienkārši: spēlētāji pēc kārtas pārvietojas no punkta A uz punktu B un atpakaļ, līdz piedalās visa komanda. Bet kur ir āķis?
– Katrs komandas spēlētājs pārvietojas pēc savas izvēles: viens skrien, otrais lec, trešais lec uz vienas kājas utt.

Variācijas: iedodiet komandām stafetes nūjiņu vai jebkuru citu tematiskas ballītes priekšmetu, ko dalībnieki nodod cits citam. Palieliniet spēles grūtības līmeni, iedodot viņiem priekšmetu, kas mainīs vai ierobežos viņu kustības, piemēram, vingrošanas riņķi.

DĀVANU KARTES!

Meklējat neparastu dāvanu draugam? Sikumi.lv dāvanu veikalā – noliktavā var nopirkt skaistas un spilgtas dāvanu kartes visām Zorb.lv atrakcijām!